Життя в Іспанії

Інформаційний портал про Іспанію

Барселона виграє Суперкубок Іспанії

1 min read

Цьогорічний Суперкубок Іспанії, який за регламентом грають команди перемогли в чемпіонаті і Кубку Короля, мав кілька радикальних нововведень. Вперше за останні 30 років цей трофей був розіграний в одному матчі, вперше в історії іспанського футболу він проводився не на території Іспанського Королівства, а так само в ньому дебютувала система видеоарбитра VAR, яка відмінно зарекомендувала себе на Чемпіонаті Світу в Росії.

Не дивлячись на те, що фінальний матч Суперкубка Іспанії проводився на території Марокко у місті Танжер, місцевий стадіон був заповнений не тільки іспанськими вболівальниками, що прибули з різних куточків країни, але і місцевою публікою, яка мала прекрасну можливість побачити зірок світового футболу власні очі та ще й в офіційному протистояння в боротьбі за Суперкубок. Вболівальникам футболу так само була цікава готовність команд, найбільше звичайно ФК Барселона, до офіційного старту сезону Ла Ліги, яка розпочнеться на тиждень пізніше.

Тренер Барси Ернесто Вальверде, як і його візаві Пабло Мачін, з перших хвилин кинули в бій по парочці новачків, прикуплених в літнє міжсезоння. У стані каталонців це були бразилець Артур і колишній гравець Севільї Ленглет, Артуро Відаль поки ще чекав свого виходу на поле з лавки запасних і пізніше з’явився на газоні замінивши Дембеле на останніх хвилинах. Севілья порадувала своїх шанувальників новим воротарем з Чехії Вацликом і недавно придбаним аргентинцем Роке Меса.

Перші 8 хвилин команди важко ввалювалися в гру і було видно, що обом не вистачає ігрової практики, а також позначалася розслабленість після літнього відпочинку. Не дивлячись на територіальну перевагу синьо-гранатових, рахунок відкрила Севілья на 8 хвилині блискавичною контратакою. Все було розіграно буквально в 3 торкання. В центрі поля севільський півзахисник видає пас на Мюріель, той переправляє його праворуч на вільного Сарабию, що знаходиться на лінії штрафного і останній технічно підрізає м’яч у ворота Тер Штегена. Відразу ж гол був скасування боковим арбітром, який підняв прапорець, фіксуючи положення поза грою. На повторі було чітко видно, що Сарабія перебував у правильній позиції і правила не порушував. Після недовгих сперечань з боку андалузців, суддя отримав сигнал від асистента VAR і гол зарахував.

На Барселону гол подіяв як холодний душ, який змусив каталонців грати більш інтенсивно і збільшити швидкість в атаці. Тут же послідували 2 небезпечних моменту як під копірку з того ж гострого кута. Спочатку Ліонель Мессі після розіграшу кутового зблизився з воротарем по лівому флангу і пробив, але чеський голкіпер Севільї з ударом впорався. Через пару хвилин вже Джорді Альба пробивав з тієї ж позиції в одне торкання і як і в попередньому епізоді севільський страж воріт зіграв на відмінно.

Так само був непоганий момент у колишнього севильиста Ленгнлета, який розстрілював впритул головою ворота Вацлака, але м’яч пройшов вище поперечини. Луїс Суарсе виходив під гострим кутом один на один, але так само був не точним. За справу взявся капітан Лео Мессі. Небезпечний штрафний по центру в парі метрів від штрафної площі на 42 хвилині. Збудована значна стінка. Удар аргентинця потрапляє в штангу, від неї м’яч відскакує в спину воротарю, знову в штангу, знову в спину Вацліка і котиться вздовж лінії воріт. Піке, який перебував ближче всіх до м’яча, спокійно закочує круглого у порожні ворота. 1-1 і команди вирушають у роздягальню.

У перерві Вальверде змінює відверто випав з гри Рафинью, на перевіреного бійця і віце-чемпіона світу Ракітіча. Але тим не менш, перші 10 хвилин другого тайму були як брати близнюки схожі на такий же відрізок часу першої половини. Складалося враження, що команди почали матч спочатку. Артура змінює Коутіньйо. Барселона згадала, що є чемпіоном і прибрала м’яч до своїх ніг. До особливо небезпечних моментів справа не доходила, не дивлячись на тотальний контроль шкіряної сфери. За те Севілья мала кілька непоганих атак якими чудово впорався Тер Штеген.

Окремо варто згадати про Усмане Дембеле, якого в минулому сезоні не критикував тільки ледачий. Створювалося враження, що його просто підмінили. Хлопець брав участь у кожній атаці, йшов у прорив, обводив захисників, финтил і виглядав супер активним і корисним на полі. Він і вирішив результат зустрічі на 78 хвилині. Та ще й як вирішив! Отримавши м’яч за кілька метрів від лінії штрафного Севільї, Усман як вистрілив з гармати під поперечину, від якої м’яч влетів у сітку. Барселона вийшла вперед і грати залишалося трохи більше 10 хвилин.

Колишній тренер Жирони Пабло Мачін, випускає колишнього барселонця Алеиша Відаля, який міг повернути свою нову команду в гру, заробивши пенальті на 89 хвилині. До м’яча підходить Бен Йеддер, не б’є сильно і нехитро, чим і скористався німецький голкіпер каталонців, намертво зафіксувавши м’яч у своїх руках. Після нереалізованого пенальті стало ясно, що Севільї розраховувати більше не на що і Барселона стає володарем Суперкубка Іспанії 2018. Капітан каталонської супер-машини Ліонель Мессі підняв 33-й трофей за клуб у своїй кар’єрі і став найтитулованішим гравцем в історії ФК Барселона.

Голи: Піке, 42, Дембеле, 78 — Сарабія, 10.

Барселона: тер Штеген — Семеду, Ленгле, Піке, Альба — Артур (Коутіньйо, 53), Бускетс, Рафінья (Ракітіч, 46) — Мессі, Суарес, Дембеле (Ар. Відаль, 86).

Севілья: Вацлік — Меркадо (Бен Йеддер, 85), Кьяєр, Гомес — Навас, Банега, Меса, Ескудеро — Сарабія (Ал. Відаль, 71), Мюріель (Сілва, 60), Васкес.

Попередження: Бускетс, Ленгле, тер Штеген — Васкес, Ал. Відаль, Меса.

На 90+1-ій хвилині Бен Йеддер не реалізував пенальті (воротар).

Джерело: newsspain.ru